با افزایش سن، روند پیری و شکستگی پوست سرعت پیدا می‌کند. روندی که می‌تواند سلامت روحی اشخاص را به خطر بیندازد. فیلر تکنیکی کم و بیش ساده و علمی برای حجم دادن به شیار‌ها و چروک‌های پوست، برجسته کردن لب‌ها و گونه‌ها، ترمیم جای جوش‌ها و لیفتینگ پوست به‌حساب می‌آید.علم از راه ‌های مختلف به ما کمک می‌کند بتوانیم ظاهر مورد نظرمان را داشته باشیم. مواد مختلفی برای مقابله با آثار کهولت پوست موجود هستند و تزریق چربی و فیلرها رواج بسیاری در بین افرادی پیدا کرده است که می‌خواهند ظاهر زیبای خود را حفظ کنند. یکی از روش‌های اصلی مقابله با چین‌ وچروک‌ها، تزریق فیلر است. ژل‌های هیلارونیک اسید از جمله پرطرفدارترین فیلرها هستند که برای مقابله با پیری سلول‌های پوست طراحی شده‌ اند. در این نوشته نگاهی دقیق ‌تر به فیلر ها و تاثیرات آن‌ها بر ظاهر پوست داریم. 

معرفی فیلرها (ژل‌های هیلارونیک اسید)

 

فیلرهای پوستی، مواد ژل مانندی هستند که زیر لایه‌ ی پوست تزریق می‌شوند تا حجم و نرمی پوست را بازیابی کنند و چین ‌وچروک ایجاد شده روی سطح خارجی پوست را از بین ببرند. فیلر های پوستی هیلارونیک اسید طرفداران زیادی در بین متقاضیان عمل‌ های جراحی احیا کننده ‌ی پوست دارند و سالانه بیش از یک میلیون نفر در جهان از این فیلرها برای اصلاح ظاهر خود استفاده می‌کنند. 
ماده‌ی هیلارونیک اسید در واقع به شکل طبیعی نیز در بدن وجود دارد. محل تجمع این ماده در اطراف چشم‌ها، پوست و مفاصل است. هیلارونیک اسیدها در پوست آب را جذب می‌کنند و به آب ‌رسانی به پوست کمک می ‌نمایند. با افزایش سن، عضلات، استخوان‌ها و پوست صورت افراد کاهش اندازه پیدا می‌کند. این کاهش موجب می‌شود چین ‌و چروک‌هایی در سطح پوست صورت ایجاد شود. برای مقابله با این مشکل هیلارونیک اسیدها قابل استفاده هستند. 

فیلر چه کاربردهایی دارد؟

ژل ‌های هیلارونیک اسید دارای کاربردهای ترمیمی و زیبایی متعددی هستند. مهم‌ترین کاربرد این فیلر ها برای مقابله با پیری پوست است. فیلر ها می‌توانند چین‌وچروک‌های صورت را به شکل موقتی از بین ببرند. معمولاً پس از تزریق این مواد، تا یک سال از شر چروک های پوستی راحت می‌شوید. همچنین ژل‌ها توانایی آن را دارند که اثرات منفی نور خورشید بر پوست را کاهش دهند. بنابراین در بسیاری از مواد تزریق این ژل‌ها برای بهبود ظاهر صورت در نظر گرفته می ‌شود. 

ادامه مطلب...

        دکتر فرامرز صفایی پیروز | بورد تخصصی جراحی عمومی ( پلاستیک - ترمیمی )